توت آکای

توت آکای میوه ­ی گونه ­ای از نخل است به نام نخل بادبزنی که گیاه بومی آمازون محسوب می­گردد. این گونه از نخل به نام، نخل آسای یا نخل آکای نیز شناخته می­شود.

توت آکای به عنوان یک منبع غذایی بی نظیر شناخته می­شود که در سال­های اخیر طرفداران زیادی در دنیا پیدا کرده است. در واقع این میوه ارزشمند سرشار از مواد مغذی می­باشد که فواید این گونه کمیاب توت را چندین برابر نموده است. توت آکای نه تنها حاوی ویتامین B و ث می­باشد بلکه حاوی ویتامین E و D نیز هست.

توت آکای منبع ارزشمندی از فیبرهای مغذی، مواد معدنی و عناصر مفید دیگر نیز می­باشد. همچنین این توت ارزشنمد حاوی آمینواسید و اسیدهای چرب ضروری و پلی­فنول­های مفید نیز می­باشد. در نهایت این نوع توت به عنوان یک منبع سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان نیز می­باشد.

فواید توت آکای برای مو و پوست

این توت علاوه بر حفظ سلامت مو و پوست خاصیت بالا بردن سیستم دفاعی را نیز دارد. این توت یک مجموعه بسیار مفید برای حفظ زیبایی و شادابی پوست و مو است بنابراین پلی­فنول نه­تنها یک آنتی اکسیدان بسیار مفید است که از پیری زودرس پوست جلوگیری نموده و خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد که از التهابات درونی پوست جلوگیری می­نماید و به دلیل دارا بودن ویتامین D – C از سلول­ها محافظت می­نماید و در نهایت به دلیل دارا بودن ویتامین­ها و مواد معدنی بسیار ارزشمند، مواد مغذی و ضروری پوست و مو را نیز تامین می­کند.

به کار رفته در:

حالت دهنده و کمپلکس مراقبتی فرم دهنده