سرم های رشد مژه، آنها واقعا چه کاری انجام میدهند؟

سرم های رشد مژه راز داشتن مژه های طبیعی

 

همه آرزو می کنیم که مژه هایی بلندتر و کامل تری داشته باشیم چرا که چشمها سهم زیادی در زیبایی طبیعی ما دارند، اکثرمون روش های آرایشگاهی متفاوتی را صرف جستجوی بهترین مژه های مصنوعی میکنیم و از لیست بهترین ریمل مژه و ابرو استفاده می کنیم تا یک فرمول را پیدا کنیم که به تمام آرزوهای ما پاسخ دهند. اما گزینه دیگری وجود دارد ، شاید مسیری که کمتر طی شده باشد.

طبیعی زیباترید

سرم های رشد مژه

شما می شنوید که مردم در مورد شگفتی این محصولات صحبت می کنند – کاملاً استفاده از مواد اضافی خود را از کنار میگذارند – برای بعضی ها ظاهراً کاری غیرممکن است – و سرم های رشد مژه را برای مژه های خود که حالتی پروانه وار به مژه هایشان میدهد، استفاده میکنند. اما اگر قصد داریم این محصول کوچک را به روتین مراقبتی خود اضافه کنیم ، باید دقیقا بدانیم که سرم های رشد مژه چه کاری انجام می دهند و چگونه کار می کنند؟ و برای درک نحوه کارکرد آنها ، باید نحوه عملکرد مژه های خود را بفهمید. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موهای کوچک چشم ما ، صحبت کردیم.

اول از همه ، شما باید بدانید که مژه های شما دارای سه مرحله از زندگی است. آناژن – مرحله رشد ، کاتاژن – مرحله انتقال و تلوژن – مرحله استراحت.

سرم های رشد مژه- فاز آناژن

“در مرحله آناژن ، مژه ها به طور فعال در حال رشد هستند.” ‘این مرحله بین 30 تا 45 روز طول می کشد. حدود 40 درصد از مژه های پلک بالاو 15 درصد از مژه های پلک پایین همزمان در حال رشد هستند. هر مژه به طول مشخصی رشد می کند و سپس متوقف می شود.

سرم های رشد مژه – فاز کاتاژن

در این مرحله ، مژه ها به مرحله کاتاژن می رسند و فولیکول مو منقبض و جمع می شود. اگر یک مژه در این مرحله از بین برود ، بلافاصله رشد نمی کند زیرا فولیکول قبل از حرکت به مرحله بعدی باید مرحله کاتاژن و تلوژن را تکمیل کند. این مرحله بین دو تا سه هفته ادامه دارد.

سرم های رشد مژه – فاز تلوژن

مرحله آخر مرحله استراحت است ، که می تواند بیش از 100 روز طول بکشد تا مژه های قدیم بریزند و مرحله جدید رشد آن ها شروع شود.  وحشت نکنید ، مژه ها همزمان از بین نخواهند رفت “زیرا هر مژه در مرحله چرخه رشد منحصر بفرد خود است ، طبیعی است که چند عدد مژه در بعضی روزها بیفتد. این پروسه ، معمولاً بین چهار تا هشت هفته طول می کشد. “

سرم های رشد مژه چگونه کار می کنند؟

سرم های رشد مژه، آنها واقعا چه کاری انجام میدهند؟

این سرم ها حاوی ترکیباتی به نسبت های خاصی هستند تا فرمولی را ایجاد کنند که به بهبود جذابیت ، ظاهر و زیبایی مژه های طبیعی شما کمک کنند. در واقع این سرم ها ، مژه ها را با ویتامین هایی تقویت میکنند که آنها را در برابر مهاجمان خارجی و شرایط محافظت می کنند و باعث درخشش بیشتر آنها می شوند. ماده اصلی این سرم ها نوبیماتوپراست است.

نو بیماتوپروست ماده­ای است که از قدیم در چشم­ پزشکی استفاده می­شده است که نسل جدید آن با نام بی­ماتوپروست توانسته است بسیار مفیدتر ،مطمئن ­تر و قوی­تر عمل کند و در عین حال این اطمینان را به شما می­دهد که هورمون نیست

  فواید بی­ماتوپروست برای مژه و ابرو

این ترکیب در 4 تا 5 ماه عمر مژه ­ها (فاز آناژن، کاتاژن و تلوژن) کاربرد دارد. در فاز اول که بسیار اهمیت دارد می­تواند با تغذیه ریشه یا فولیکول مو این فاز را از 6 هفته نرمال طولانی­ تر نماید و بدین ترتیب ریزش مو به تعویق می­افتد و موها مدت زمان بیشتری رشد خواهند داشت و بدین ترتیب این ماده ارزشمند موجب تقویت رشد مژه و ابرو می­شود هم­چنین تارهای مو کوچک، ضخیم­تر و بلندتر می شوند و با افزایش تولید ملانین یا رنگدانه مژه­ها و ابروها رنگ تیره­تر و ظاهر زیباتری خواهند داشت.

استفاده از این سرم ها به زیباتر شدن مژه های شما کمک میکند و از آسیب های محیطی و خارجی جلوگیری میکند.

اگر استفاده از آنها متوقف شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر سرم رشد مژه خود را تمام کردید یا فقط فراموش کردید که سرم رشد مژه خود را بمالید ، آنگاه مژگان شما به حالت عادی برمی گردند.