زیبایی به عمق سلامت پوست شماست

  چرا زیبایی ما برایمان بسیار مهم است؟

چهره ای زیبا برای همه ما جذابیت دارد. ما دوست داریم به آنها نگاه کنیم، نسبت به آنها احساس مثبتی داریم و آرزو می کنیم یکی از آنها را داشته باشیم. به صورت میانگین در بین جمعیت های مختلف، معیارهای زیبایی عبارت است از: تقارن چهره، چشم های بزرگ به طور مساوی، دندانهای سفید ، بینی متناسب و البته یک چهره بی عیب و نقص اما پوست سالم، تاثیر بسیاری زیادی در قضاوت مردم در مورد زیبایی دارد.

در هنگام انتخاب یک همسر، مردان به زیبایی ظاهری زنان را بسیار بیشتر از زنان اهمیت می دهند. زیبایی زن به عنوان ملاک جوانی و سلامتی سنجیده می شود.

زیبایی همچنین می تواند نشانگر اعتماد به نفس یاشد. افرادی که “ظاهری ساده و یا به اصطلاح نچرال بیوتی” دارند حدود 10٪ از افراد جامعه را تشکیل می دهند که حدود  5٪  از افراد خوش چهره است.

پوست شفاف نمادی از سلامتی و زیبایی است

حتی بهترین ساختار صورت ( از لحاظ تقارن و تناسب اعضا صورت) را می توان با پوستی نامناسب، به چالش کشید.

بسیاری از شرایط پوستی کاملاً طبیعی است، اما به دلیل عقاید اشتباه ما در مورد سلامتی پوست ، می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شدید در افراد شوند.

برای مثال:کلوماس، رنگدانه صورت که اغلب در دوران بارداری رخ می دهد. درماتوز پاپولوزا نیگرا ، لکه های قهوه ای روی پوست که به خصوص در نژاد آسیایی یا آفریقایی، در گونه ها و کنار پیشانی جمع می شود و … نمونه هایی از این لکه های طبیعی است.

نوجوانان مبتلا به آکنه (جوش صورت) به احتمال زیاد از نظر اجتماعی ضربه می خورند. این مسئله ممکن است عملکرد نوجوان در مدرسه را دچار اخلال کند و منجر به افسردگی شدید و حتی خودکشی شود.

صدها بیماری پوستی وجود دارد که می تواند ظاهر صورت را تغییر دهد ، از جمله سرطان های پوستی. جراحی سرطان پوست می تواند علائم و جای زخم های قابل توجهی را به همراه داشته باشد که توجه بقیه را بخود جلب می کند.

صنایعی که بر پایه خواسته های ما بنا شده‌ است:

شاید در کنار خاکستری شدن موها، تغییرات پوست، مشهودترین علامت پیری باشد. با افزایش سن ، پوست تغییر می کند. این تغییرات در مناطقی که هر روز در معرض آفتاب قرار می گیرد ، مانند صورت ، گردن و قسمت پشتی دستان ما، بیشتر بروز می کند.

جایی که پوست نازک می شود، حجم و کشش خود را از دست می دهد و ضخیم می شود. حلقه های تیره زیر چشم ایجاد می شود. چین و چروک پدید آمده و لکه های پوستی و زخم ها بروز می کند. یکی از مواد و ویتامین هایی که باعث شادابی و طراوت پوست صورت میشود  ویتامین C (نانو لوسیون حاوی ویتامین C)هست موجب افزایش کشسانی پوست، درخشش پوست و جوانسازی پوست می‌شود.

 مردم  پول زیادی را در تلاش برای به دست آوردن ظاهر و پوست جوان صرف می کنند. صنعت جهانی لوازم آرایشی، حدود 500 میلیارد دلار ارزش دارد. فروش محصولات مراقبت از پوست و آفتاب ، آرایش و رنگ آمیزی، بیش از 36٪ از بازار لوازم آرایشی در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

ما برای پنهان کردن چروک ها و لکه ها، از مرطوب کننده ها و پرکننده ها و برای پنهان کردن مویرگ ها و جوش ها، از کانسیلرها استفاده می کینم. و به طور فزاینده ای، استفاده از بوتاکس و  پرکننده ها و لیزر در بین مردم رواج یافته است.

بخواهیم یا نخواهیم، زیبایی ظاهری بخش بزرگی از روابط ما را تحت تاثیر قرار می دهد. و از طرفی همانطور که قبلا گفته شد، زیابیی پوست، نقش بسیار پررنگی در زیبایی ما دارد. پس بهتر است مراقب سلامت پوست خود باشیم و از طرفی باید بپذیریم که بسیاری از مشکلات پوستی، تنها زاییده ذهن خود ما و فرهنگ ماست و باید با آن ها به عنوان رفتارهای طبیعی پوست برخورد کنیم.

یکی از مواد و ویتامین هایی که باعث شادابی و طراوت پوست صورت میشود  ویتامین C هست موجب افزایش کشسانی پوست، درخشش پوست و جوانسازی پوست می‌شود.