متدهای طبیعی برای داشتن مژه های بلند

متدهای طبیعی برای داشتن مژه های بلند

مژه ها هر روز محبوب تر می شوند

به تازگی  یک سالن زیبایی مژه وجود دارد که در کنار آپارتمان من باز شده است. تقریباً هر روز از کنار آن قدم می زنم وقتی که از آنجا رد میشوم آهسته قدم بر میدارم تا از پشت شیشه ببینم که چه کار می کند. نیمکت های صورتی و فرش های خز دار، اتاق انتظار تزئین شده. در کنار دیوار، لیست قیمت ها نیز وجود دارد: قیمت ها از 60 دلار شروع می شد.

آخرین باری که مژه مصنوعی گذاشتم، برای عروسیم بود. آنها یکبار مصرف بودند که خواهرم آن ها برا برایم چسبانده بود و بعداً همان شب بر داشتم. یادم است که چشمهایم خیلی اذیت شدند. من بیش از یک هفته، باقی مانده چسب را به صورت پوسته پوسته از روی پلکم برمیداشتم تا اینکه بالاخره از بین رفت.یه اصلاحی از قدیم بود “بکش ،خوشگلم کن” عبارتی بود که در ذهنم مدام تکرار میکردم. این خاطره قبل از این بود که بفهمم محصولات طبیعی و روغن هایی وجود دارد که با بدن من بسیار سازگار تر و مهربان تر هستند.  

با وجود این که سالن های زیبایی و خدمات آنها، بسیار ایمن تر از مژهای مصنوعی فروشگاهی و یکبار مصرف هستند ، این  کاری که انجام دادم  هنوز یک تجربه دردناک و گران بود. مژه های مصنوعی و لیفت مژه به مراقبت نیاز دارند و مواد شیمیایی مورد استفاده در این روش، به ندرت گیش میآید که به شما آسیب نرساند. خبر خوب این است که طبیعت، راه حل بهتری در دست دارد. ما فقط با استفاده از روغن های گیاهی و داروهای گیاهی می توانیم مژه های پرپشت تر ،ضخیم تر، بلند تر و سالم تری داشته باشیم.

روش های خانگی لیفت مژه ها:

1- روغن کرچک برای بلند کردن مژه

یکی از بهترین روغن ها برای بلند کردن مژه ها، روغن کرچک است. یک روغن نباتی که از دانه های گیاه گلدار چند ساله بومی مناطق گرمسیری آفریقا و آسیا گرفته شده است. این روغن، مایعی غلیظ و براق مایل به زرد است و به عنوان یکی از بهترین محصولات مراقبت از مژه شناخته می شود.

روغن کرچک بیشتر از اسید ریکینولیک تشکیل شده است، یک اسید چرب امگا که موهای شکننده و ریز را تغذیه کرده و باعث سلامتی و رشد مژه می شود. این روغن همچنین سرشار از ویتامین E است که فولیکول های آسیب دیده را ترمیم و از شکسته شدن مژه جلوگیری می کند.

برای استفاده از روغن کرچک روی مژه های خود ، از یک چوب ریمل کوچک استفاده کنید و چند قطره از روغن را در شب، بعد از شستن صورت، بر روی مژه های خود بمالید. برای مشاهده نتایج، شش تا 12 ماه باید صبر کنید.

2- روغن انگور برای جلوگیری از ریزش مژه

روغن انگور برای قرن ها برای  زیبایی پوست و به عنوان یک داروی طبیعی برای سلامتی استفاده شده است. از روغن انگور به عنوان داروی  مورد استفاده پادشاهان در عهد عتیق کتاب مقدس یاد شده و مورخان معتقدند که این ماده برای مقاصد دارویی در یونان باستان استفاده می شده است.

برای مژه های بلند و زیبا، روغن انگور به دلیل وجود اسید لینولئیک (یک اسید چرب امگا 6 برای مقابله با ریزش مو)، روغنی بسیار ایده آل است. این روغن سبک است،هنگام استفاده  باعث سنگینی مژه های شما نمیشود . این روغن همچنین حاوی ویتامین E است که به دلیل خاصیت مرطوب کننده و تقویت کننده اش بسیار محبوب است.

3- روغن جوجوبا برای تقویت مژه

روغن جوجوبا، یک مایع طلایی است که از دانه های جوجوبا استخراج می شود. گیاه بوته ای بومی مناطق خشک و جنوبی آریزونا و کالیفرنیا و همچنین بخش هایی از شمال غربی مکزیک است. این روغن حاوی ویتامین ها و مواد معدنی غنی از جمله ویتامین E است که همانطور که در بالا ذکر شد، برای بهبود موهای آسیب دیده ضروری است.

به عنوان تقویت کننده مژه، روغن جوجوبا یکی از محبوب ترین روغن هاست زیرا علاوه بر مرطوب کنندگی، از فولیکول ها محافظت کرده و رشد مژه را تقویت می کند. همچنین دارای خواص ترمیم کننده است و در صورت استفاده از منظم ، مژه ها را بلند تر و ضخیم تر می کند. برای استفاده، مانند هر روغن دیگری، مقادیر کمی از روغن را در شب و روی ریشه مژه های خود اعمال کنید.

4- آلوئه ورا برای درخشندگی مژه

آلوئه ورا به عنوان یک درخشان کننده طبیعی مژه ها، گیاهی بسیار محبوب است. این گیاه  دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است که با عفونت هایی که ممکن است به مژه های شما آسیب بزند و از رشد آنها جلوگیری کند، مبارزه می کند.

برای تاثیرگذاری بیشتر، ژل آلوئه ورا  را با روغن های دیگر ترکیب می کنند. توصیه می شود که ژل را با روغن کرچک یا جوجوبا ترکیب کنید و مخلوط را در شب و با استفاده از یک برس روی مژه ها اعمال کنید. همه این روغن های طبیعی بسیار برای رشد مژه،تقویت مژه مفید هستند اما زمان اثر گذاری آنها بسیار طولانی می باشد . محصول تقویت مژه M2  با استفاده از این مواد طبیعی و تکنولوژی توانسته زمان اثر گذاری برای تقویت مژه شما را کاهش دهد.