هیالورونیک اسید

اسید هیالورونیک، یک پلی ساکارید است و به عنوان یک مایع شفاف ژل مانند، جزئی از بافتی است که در بین سلولها قرار دارد و آنها را احاطه می کند.

اسید هیالورونیک در بسیاری از بافت ها و مایعات بدن ما، به ویژه در چشم، مفاصل و پوست یافت می شود. از جمله وظایف اسید هیالورونیک، پرکننده و روان کننده مفاصل و بافت ساختاری است. بالاترین غلظت هیالورونیک اسید در پوست یافت می شود. مقدار هیالورونیک اسید بدن به دلیل افزایش سن به طور مداوم کاهش می یابد و بعد از گذشت حدود 40 سال، پوست فقط حدود 60٪ از مقدار اصلی اسید هیالورونیک را در خود جای می دهد.

در نتیجه این تغییر ریزساختار، پوست خاصیت ارتجاعی جوانی خود را از دست می دهد، خطوط و چین و چروک ظاهر شده و پوست به طور فزاینده ای کم آب می شود.

مزایای هیالورونیک اسید برای پوست و مو

به لطف ظرفیت اتصال فوق العاده زیاد آب با هیالورونیک اسید، این ماده قابلیت نگهداری مقادیر بسیار بالایی از آب را در خود دارد که باعث کاهش چین و چروک ها و افزایش خاصیت ارتجاعی و شادابی پوست می شود. اسید هیالورونیک همچنین می تواند کولاژهای جدیدی را در درم فعال کند که از اصلی ترین نیازهای پوستی صاف و شاداب است. یکی دیگر از مزایای این ماده در خواص ترمیم مولکول ها است که به عنوان مثال در درمان آکنه نقش مهمی دارند.

اکثر محصولات مراقبتی پوست حاوی هیالورونیک اسید، یک سطح چسبناک روی پوست باقی می گذارند که از اثرات یک مرطوب کننده معمولی فراتر رفته و به پوست، حس خوشایند بهبود، صافی، لطافت و خاصیت ارتجاعی می بخشد. اسید هیالورونیک همچنین روی موهای سر، مژگان و ابرو تأثیر مثبت دارد. این ماده مو را تغذیه کرده و از آن در مقابل خشک شدن محافظت می کند. این امر نه تنها باعث لطافت و براق شدن موها می شود بلکه در مقابل تأثیرات خارجی و شکستگی زودرس مو نیز مقاومت مو را افزایش می دهد.

به کار رفته در:

سرم تقویت و رشد دهنده مژه
سرم رشد دهنده ابرو
حالت دهنده و کمپلکس مراقبتی فرم دهنده
نانو لوسیون کلاژن و هیالورونیک اسید
پاک کننده آرایش بدون چربی